Náš tím

BAŠKA BOBOKOVÁ

Tanečná kariéra:

 • 2003-2009 – spoločenské tance v tanečnej škole Viery Nedeljakovej
 • 2009-2010 – spoločenské tance pod vedením Erika Narjaša a Kristíny Kamenickej
 • Od 2010 – salsa
 • 2013-2014 – II.stupeň tanečnej praxe v ZUŠ v Bojniciach
 • Od 2015 – štúdium na súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardóša v Topoľčanoch – odbor tanec

Od malička sa venovala hre na klavír a spievala v zbore v Prievidzi a myslel si, že tým smerom bude aj jej kariéra pokračovať, avšak až dovtedy, pokiaľ ju neočaril tanec. Ešte počas základnej školy začala navštevovať kurzy spoločenských tancov v Prievidzi, neskôr počas štúdia na strednej a vysokej školy aj kurzy spoločenských tancov v Bratislave pod vedením Erika Narjaša a Kristínky Kamenickej. Spoločenské tance dopĺňala aj štúdiom na ZUŠ v Bojniciach, kde sa snažila osvojiť si techniku baletu, jazzu a moderného tanca. K salse sa dostala „náhodou“, keď ju kamarát zavolal na kurz kubánskej salsy, ktorú začal učiť v Prievidzi, tak si povedala prečo nevyskúšať niečo nové. A práve tento tanec ju dostal. Neskôr pôsobila ako tanečná partnerka lektora salsy a postupne prišla možnosť aj viesť celé kurzy. Postupné vzdelávanie a čerpanie inšpirácie na rôznych workshopoch na Slovensku i v zahraničí ju v roku 2013 viedlo k založeniu tanečnej skupiny Cubano Project Momentálne sa okrem kurzov salsy, bachaty a lady stylingu venuje aj účinkovaniu na rôznych firemných akciách a plesoch s tanečnými choreografiami pod jej vedením ako choreografka a tanečníčka, organizovaniu pravidelných salsa tančiarní, party, Kubánskych plesov a tanečných workshopov so slovenskými i zahraničnými lektormi.

Počas vzdelávania sa v salse mala chuť objavovať korene tohto temperamentného tanca a práve návštevou Kuby objavila v sebe ešte väčšiu vášeň pre salsu. Ako lektorka sa v tanci vzdeláva štúdiom (po úspešnom absolvovaní VŠ ekonómie, manažmentu a verejnej správy v BA) na tanečnom konzervatóriu Dezidera Kardóša v Topoľčanoch.

Baška je vyhľadávanou tanečníčkou a inštruktorom pre svoj veľký tanečný talent, svoju ladnosť a krásu v pohybe a v neposlednom rade schopnosť vysvetliť a ukázať tanečné prvky so zachovaním typického latinskoamerického pohybu.

Prečo rada tancuješ práve salsu?

Milujem tú hudbu, tie rytmy, tie pohyby. Keď začne hrať salsa alebo bachata, tá hudba je pre mňa ako expresná dávka energie. Zároveň mám niekedy pocit, že som sa s týmto tancom už v minulých životoch stretla, žila v tom prostredí a tancovala….. ten temperamentný pohyb mi je blízky…“

 

DANIEL DANNY NIKMON

Tanečná kariéra

 • 2004-2010 – spoločenské tance v tanečnej škole Viery Nedeljakovej v Prievidzi
 • Od 2010 – salsa kurzy
 • Od 2013 – tanečník skupiny Cubano Project
 • Od 2014 – lektor salsy v tanečnej škole Cubano Project

Od svojich 18tich rokov navštevoval kurz spoločenských tancov v tanečnej škole Viery Nedeljakovej v Prievidzi. K salse sa dostal neskôr v roku 2010, keď začal navštevovať okrem kurzov spoločenských tancov aj tie salsové, na ktorých ho kubánske rytmy a hudba upútali natoľko, že začal navštevovať mnoho workshopov pod vedením slovenských i zahraničným lektorov, ako napr. Salsa Vitamina, Baila Vitamina, Horúce Tatry a mnohé ďalšie, kde nazbieral veľa cenných skúseností ako tanečník a neskôr aj ako lektor. Od roku 2014 pôsobí ako lektor salsy v Cubano Project. Spolu s ostatnými členmi a tanečníkmi Cubano Project vystupuje na rôznych firemných akciách a večierkoch i plesoch.

Danny je skvelým lektorom pre svoju trpezlivosť, zmysel pre humor a nákazlivou radosťou z tanca. Tanečné kurzy s Dannym sú nabité energiou a veľmi priateľskou atmosférou.

Prečo rád tancuješ práve salsu?

Keď počujem salsu, nohy mi začnú tancovať samé, salsa mi vyčarí úsmev na tvári a ten potom rozdávam ďalej.“

 

IKO RICHARD KRIŽAN

Tanečná kariéra:

 • od 7-15 rokov – detský folklórny súbor RADOSŤ
 • 2,5 roka – folklórny súbor HRONKA
 • 1 rok – profesionálny folklórny súbor JÁNOŠÍK vo Zvolene
 • 12 rokov – folklórny súbor URPÍN
 • od r.2003 vediem vlastnú tanečno-rytmickú skupinu HARABURDI
 • od r. 2003 pôsobím ako externista-tanečník v štátnej opere v Banskej Bystrici v rôznych tanečných projektoch
 • od r. 2006 – inštruktor salsy v Banskej Bystrici a iných mestách Slovenska
 • od r. 2011 – sa profesionálne venujem Latino DJ-ingu

So salsou, sa stretol ešte v roku 1998 v Kanade na zájazde s folklórnym súborom URPÍN. Očaril ho tam profesionálny súbor z Kolumbie, prezentovaním svojej kultúry, kde nepochybne patrila aj salsa ale v tom čase ešte vôbec netušil, že aj to, čo vo svojom repertoári prezentovali sa volalo salsa. Dlho po prvom nadšení z tejto rytmickej hudby sa so salsou vôbec nestretol až približne v roku 2003 sa dostal k salsovej hudbe, ktorú mu vtedy požičal kamarát. Bol z hudby natoľko nadšený, že postupne začal tento štýl hudby študovať a zbierať rôzne CD nosiče. Upútala ho až tak, že ju začal počúvať každý deň! Postupne začal počúvať rôznych interprétov salsy na internete až sa dostal k videoukážkam, ktoré prezentovali salsu nielen ako hudobný štýl ale aj ako štýl tanečný– a “to nemal robiť“! Vášeň pre salsu ho priviedla aj k iným temperamentným štýlom tanca ako je bachata, son, afrosalsa ci rumba. Toto očarenie ho zaviedlo až k samotnému lektorstvu, keď začal viesť kurzy salsy a bachaty v Banskej Bystrici a postupne aj v iných mestách Slovenska.

Prečo rád tancuješ práve salsu?

„ Salsa je hudbono-tanečný štýl, ktorý keď sa vám raz dostane pod kožu, stane sa pre vás “drogou“ alebo „životným štýlom“. Myslím si, že každý, kto sa vie dobre odviazať a má v sebe rytmus a chuť žiť, si tento štýl tanca určite obľúbi a pre niektorých, tak ako aj pre mňa, sa môže salsa stať aj životným štýlom. „

 

MILOŠKO MAJTÁN

Pripravujeme ….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BARBARA RENDEKOVÁ

Kariéra:

 • 1997-2005 – tanečná škola XOANA, tanečník súťažnej skupiny v kategórii moderný a disco tanec
 • 2006-2007 – tanečná škola Element v Banskej Bystrici – zameranie hip-hop a street dance
 • 2008-2011 – tanečná škola K-Dance a SDA Laciho Strikea v Banskej Bystrici
 • Od 2011 – kurz salsy a bachaty
 • Od 2013 – tanečník, marketing pracovník a spoluorganizátor akcií Cubano Projectu
 • 2014 – 2016 – II. stupeň tanečnej praxe v ZUŠ v Bojniciach

Tancu sa venovala už od malička. Od 7.rokov navštevovala tanečnú skupinu v Prievidzi, s ktorou sa úspešne zúčastňovala na rôznych tanečných súťažiach v kategórii disko a moderný tanec. V rámci umeleckej školy sa venovala aj odboru balet a jazzový tanec. Počas stredoškolského štúdia v Banskej Bystrici z disko tancov „presedlala“ do street dance a hip hop štýlu pod vedením Street Dance Academy Laciho Strike-a. Nakoľko už odmalička obdivovala svoju staršiu sestru – tanečnicu latino štýlu, po návrate do Prievidze začala navštevovať kurzy latinských tancov a kurz salsy, ktorý práve začal v Prievidzi. A tam sa konečne našla. Cez dlhú cestu rôznych tanečných štýlov od disco tancov cez hip-hop až po salsu. Od roku 2013 pôsobí ako tanečník skupiny Cubano Project, avšak svoju vášeň nenašla len v tancovaní temperamentnej salsy ale aj v marketingovej časti Cubano Projectu a spolu organizovaní akcií.

Prečo rada tancuješ práve salsu?

„ Bailar es dibujar la musica“ – Tancovať je ako kresliť hudbu!

Salsu a bachatu milujem pre jej spojenie krásnych temperamentných rytmov a pre moju vášeň k španielskému jazyku a hispánskej kultúre. Salsa nemá podmienky a limity, keď tancujem salsu zabúdam, žijem iba pre moment spojenia hudby, vášne a pohybu. Aby som vyjadrila slová, radšej to poviem salsou.“

 

NAŠI TANEČNÍCI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SABINKA BOHÁČOVÁ

Od svojich 8.rokov tancovala spoločenské tance v tanečnej škole Viery Nedeljakovej v Prividzi, neskor sa 4 roky venovala rôznym štýlom tanca (disco, moderné tance, hiphop, show style a latino) v tanečnom klube FANTASTIC ELKO Prievidza a od svojich 16tych rokov patrí k najlepším tanečniciam v tanečnej skupine Cubano Project.

JANKA TURISOVÁ

V roku 2011 objavila čaro salsy na kurzoch v Banskej Bystrici. Od roku 2013 asistuje na kurzoch salsy a bachaty a pôsobí ako tanečnica v tanečnej skupine Guarachando a od minulého roka aj v skupine Cubano Project.

MAJKA ČECHOVÁ

Majka sa začala venovať spoločenským a latinskoamerickým tancom od svojich 14tich rokov v TŠK Stella v Žiari nad Hronom, neskôr aj súťažne v štandardných tancoch v kategórií B a v latinskoamerických tancoch tiež v kategórií B. Vyše 6 rokov sa venuje zumbe, 2 roky salse a bachate a od minulého roka pôsobí v tanečnej skupine Cubano Project.

Majkine úspechy :

 • STD kategória B, LAT kategória B
 • Majstrovstvá SR choreografie s TŠK STELLA
 • Majstrovstvá SR v 10 tancoch Národná kategória Senior (od 30 rokov)

ĽUBINO ČECH

Dlhé roky pôsobí v TŠK Stella Žiar nad Hronom, kde sa venuje spoločenským a latino tancom, neskôr aj súťažne, v štandardných tancoch v kategórií B a v latinskoamerických tancoch v kategórií C. Okrem štandardných tancov sa venuje 4 roky zumbe a pred 3 rokmi zapôsobila na Ľubka aj salsa, bachata a kizomba na kurze v Banskej Bystrici. Pred dvoma rokmi sa stal aj členom tanečnej skupiny Cubano Project, ktorú reprezentuje na rôznych plesoch a podujatiach.

Ľubkové úspechy:

 • STD kategória B, LAT kategória C
 • Majstrovstvá SR v 10 tancoch Národná kategória Senior (od 30 rokov)